ליווי קולי

בשנים האחרונות אני מלמד במספר אקדמיות לתואר ראשון במשחק ומחזות זמר באנגליה והשיעורים בבתי הספר האלה נעים בין 20 ל-30 דקות. 

 

אורכן הקצר של השיעורים דורש ממני לחדד את עצמי כמורה ולהביא ערך רב לתלמיד בזמן מאוד קצר וממוקד. במקביל יצא לי לייעץ הרבה למורים אחרים שנתקלו בבעיות שונות עם תלמידיהם וכן לעבוד עם תלמידים רבים אונליין בצורות שונות. 

כל אלה גרמו לי לחשוב הרבה על הוראת פיתוח הקול שלי, והעלו שאלות חשובות כמו-

 • איך אני מתאים את עצמי לצורכי הזמר/ת שעמם אני עובד?
   

 • איך אני מייצר שותפות שמטרתה לפתח אישית וקולית את הזמר/ת או המורה באופן ממוקד מטרה?
   

 • איך אני מעודד סקרנות יומיומית בקול, חקירה ושאלת שאלות?
   

 • איך אני תומך בתהליכי הוראה של מורים בתחילת דרכם?
   

 • איך אני יכול לתת ערך ולתמוך בהתקדמות של מורים וזמרים בצורה חדשנית ומותאמת למציאות של ימינו?

 
 

אחרי תהליך ארוך שעברתי עם הרעיון ביני ובין עצמי, יצאתי לעולם עם פיילוט לתהליך ליווי קולי חדשני שבמסגרתו ליוויתי שתי זמרות ומורות מקסימות ומוכשרות למשך חודש ימים.

 

היה פשוט תענוג. אני מרגיש שמצאתי מדיום שבו אני באמת מצליח להיות בקשר רציף עם האנשים שאני יוצא איתם לתהליך, וליצור תהליך משמעותי גם בהבנה של המנגנון הקולי, גם בתרגול מודע, וגם בביטחון בהוראה ושבירת מחסומים, ונראה שגם הן היו מרוצות!

עדי

"אני מרגישה שתוך זמן ממש קצר יחסית ספגתי המון ידע בזכות הליווי שלך! גם ידע שאני כבר מעבירה הלאה לתלמידים שלי בשיעורים, וגם אופציות קוליות חדשות שעזרת לי לגלות כזמרת ואני משתמשת בהן עכשיו בשירה שלי.

הפידבק המיידי שלך הוא נפלא, וגם כל המשאבים שאתה מספק – הבלוג, המאמרים, הסרטונים של אנשים אחרים. אני מרגישה שאתה מאוד מתאים אליי את התהליך, ומעודד אותי להיות איתך כמה שיותר בתקשורת – נגיד זה שאמרת לי להקליט את עצמי עושה תרגילים זה מצוין. כנ"ל לגבי השירים שאתה שולח לי, ממש מרגישה ליווי אישי ומותאם לצרכים שלי.

 

הערך המוסף והיתרונות של תהליך כזה הם מטורפים ברמות – בחיים לא הייתי מקבלת כזו כמות של ידע ותמיכה בשיעור של פעם בשבוע. זה גם מכסה כל מיני אספקטים – גם שלי כמורה וגם כמבצעת, וזה די מדהים. גם הגישה המיידית שיש לי אליך בכל שאלה מאפשרת לי ממש להרגיש בנוח ליצור קשר ופשוט לקבל תשובות לשאלות שאחרת הייתי יכולה להסתובב איתן כל השבוע ולהיות אפילו מוטרדת לגביהן או לשכוח אותן." 
 
 

נטע

 

"אני מרגישה שיש לי הרבההה יותר ידע!!! ממש, ודברים שכבר התחלתי להעביר הלאה לתלמידים שלי. עצם הידע הזה נותן לי יותר ביטחון ללמד פיתוח קול, ואני בטוחה שזה רק ילך ויגדל. גם לגבי השירה שלי – אני מרגישה שהרבה יותר אופציות קוליות נפתחו בפני.

 

הפידבק המיידי שלך הוא נפלא, וגם כל המשאבים שאתה מספק – הבלוג, המאמרים, הסרטונים של אנשים אחרים. אני מרגישה שאתה מאוד מתאים אליי את התהליך, ומעודד אותי להיות איתך כמה שיותר בתקשורת – נגיד זה שאמרת לי להקליט את עצמי עושה תרגילים זה מצוין. כנ"ל לגבי השירים שאתה שולח לי, ממש מרגישה ליווי אישי ומותאם לצרכים שלי.

 

הערך המוסף והיתרונות של תהליך כזה הם מטורפים ברמות – בחיים לא הייתי מקבלת כזו כמות של ידע ותמיכה בשיעור של פעם בשבוע. זה גם מכסה כל מיני אספקטים – גם שלי כמורה וגם כמבצעת, וזה די מדהים. גם הגישה המיידית שיש לי אליך בכל שאלה מאפשרת לי ממש להרגיש בנוח ליצור קשר ופשוט לקבל תשובות לשאלות שאחרת הייתי יכולה להסתובב איתן כל השבוע

ולהיות אפילו מוטרדת לגביהן או לשכוח אותן."

וככה נולד לו משהו חדש. ליווי קולי.

תהליך למידה ממוקד מטרות ונסמך על משימות. במסגרתו תפקידי הוא לאתגר את הזמר ולספק לו את כל מה שהוא צריך כדי להתקדם לכיוון המטרות אותן הוא מציב לעצמו, בין אם זה קידום בתחום הוראה פיתוח הקול וההיכרות עם המערכת הקולית, ללמוד על מתודות שונות בתחום הוראת פיתוח הקול, וכמובן להתקדם בטכניקת השירה שלו. 

 

הרעיון הוא תהליך חדשני של ליווי קולי, שמכוון לכל העוסקים/ות בתחום הקולי באופן יומיומי או בצורה מקצועית שמגלים סקרנות ומעוניינים להתפתח לכיוון מקצועי בתחום.

לזמרים/ות ולמורים/ות שעמם/ן שאיתם אני עובד יש ערוץ קשר פתוח ויומיומי איתי, שרובו יהיה בתקשורת של הודעות וידאו ואודיו. בדרך זו, ההתקדמות של הזמר/ת תלויה במידת הזמן וההשקעה שלהם. ככל שיעשו יותר, יקבלו יותר מזמני ואאתגר אותו ביותר משימות, תרגילים, מקורות וידע. 

 

הצטרפו אלי לתהליך של צמיחה משותפת!

מוזמנים להצטרף לתפוצה לקבל עדכונים, לכתוב לי מייל עם מחשבות ושאלות, וכמובן לשיעורים ותהליך של ליווי קולי.

 

מחכה לשמוע מכם - shacharshamai@gmail.com

 • Facebook Basic Square
 • Twitter Basic Square

סקרנים לדעת עוד?

 

עקבו אחרי פה - 

או הצטרפו לרשימת התפוצה לעדכונים על פוסטים חדשים וחדשות מאנגליה במייל --->