top of page
Microphone

ליווי קולי

בשנים האחרונות אני מלמד במספר אקדמיות לתואר ראשון במשחק ומחזות זמר באנגליה והשיעורים בבתי הספר האלה נעים בין 20 ל-30 דקות. 

 

אורכם הקצר של השיעורים דורש ממני לחדד את עצמי כמורה ולהביא ערך רב לתלמיד בזמן מאוד קצר וממוקד והעלו שאלות מקצועיות רבות -

 • איך אני מתאים את עצמי לצורכי הזמר/ת שעמם אני עובד?
   

 • איך אני מייצר שותפות שמטרתה לפתח אישית וקולית את הזמר/ת או המורה באופן ממוקד מטרה?
   

 • איך אני מעודד סקרנות יומיומית בקול, חקירה ושאלת שאלות?
   

 • איך אני תומך בתהליכי הוראה של מורים בתחילת דרכם?
   

 • איך אני יכול לתת ערך ולתמוך בהתקדמות של מורים וזמרים בצורה חדשנית ומותאמת למציאות של ימינו?

בניתי תכנית פיילוט, הרצתי אותה, ניסיתי, קיבלתי פידבקים חיוביים ומצאתי דרך למקסם את היעילות שלי כמורה, באמצעות שמירה על קשר רציף ותרגול תכוף יותר.
כך, נולד לו פורמט למידה חדש:

ליווי קולי

WhatsApp Image 2021-02-03 at 13.10.25.jp

"אני מרגישה שתוך זמן ממש קצר יחסית ספגתי המון ידע בזכות הליווי שלך! גם ידע שאני כבר מעבירה הלאה לתלמידים שלי בשיעורים, וגם אופציות קוליות חדשות שעזרת לי לגלות כזמרת ואני משתמשת בהן עכשיו בשירה שלי.

הפידבק המיידי שלך הוא נפלא, וגם כל המשאבים שאתה מספק – הבלוג, המאמרים, הסרטונים של אנשים אחרים. אני מרגישה שאתה מאוד מתאים אליי את התהליך, ומעודד אותי להיות איתך כמה שיותר בתקשורת – נגיד זה שאמרת לי להקליט את עצמי עושה תרגילים זה מצוין. כנ"ל לגבי השירים שאתה שולח לי, ממש מרגישה ליווי אישי ומותאם לצרכים שלי.

 

הערך המוסף והיתרונות של תהליך כזה הם מטורפים ברמות – בחיים לא הייתי מקבלת כזו כמות של ידע ותמיכה בשיעור של פעם בשבוע. זה גם מכסה כל מיני אספקטים – גם שלי כמורה וגם כמבצעת, וזה די מדהים. גם הגישה המיידית שיש לי אליך בכל שאלה מאפשרת לי ממש להרגיש בנוח ליצור קשר ופשוט לקבל תשובות לשאלות שאחרת הייתי יכולה להסתובב איתן כל השבוע ולהיות אפילו מוטרדת לגביהן או לשכוח אותן." 
 
 
34278598_10211365547843653_2317123891140

נטע קוביצקי - זמרת, מוסיקאית, מורה למוסיקה

״אני מרגישה שלמדתי וקיבלתי המשגה מדויקת יותר להרבה דברים שהרגשתי על הקול שלי בעבר, אבל לא הבנתי עד הסוף. העבודה על belting אפשרה לי קצת יותר להעז, להגיע למקומות בקול שבעבר קצת הביכו אותי.

 
ה"פינג פונג" - תקשורת יומיומית מאוד עוזר לי לשמור על רצף, העבודה הקולית כל הזמן בתודעה שלי, אני חושבת על זה כל יום. זה מאפשר לי להתקדם ולהתנסות לפחות פעם ביום בניסיונות קוליים. זה מוכיח את עצמו כיותר אפקטיבי מאשר שיעור פיתוח קול שבועי שבו אני מתאמנת עם מורה וחוזרת הביתה, ואז נוטה להזניח את התרגול. 
ההתייחסות העקבית שלך גם מאוד מקדמת אותי, כל דבר שאני שולחת מקבל תגובה בהתאם למצבי, כך שגם התהליך מרגיש מאוד מכוון אליי ולא מובנה מראש. 
קצב ההתקדמות נקבע לפי הרצינות וההתמדה שלי - אני מרגישה שאני יכולה לקבל הרבה מאוד מהתהליך אבל זה דורש ממני לעבוד בצורה עקבית. עבורי זה יוצר יותר מוטיבציה להתקדם ולעשות. לרגע לא הרגשתי שאתה לא זמין עבורי. תמיד קיבלתי ממך תגובה, לרוב גם כמעט במיידי.

 

חשוב גם לומר שהקשר מרגיש לי מאוד נוח ונעים, שזה מבחינתי יתרון מאוד משמעותי בתהליך. כיף ללמוד! אני מרגישה שאני מקבלת הרבה יותר ידע תאורטי ומעשי מבעבר.״
 
 

 

​הרעיון הוא תהליך חדשני של ליווי, שמכוון לכל העוסקים/ות בתחום הקולי באופן יומיומי או בצורה מקצועית שמגלים סקרנות ומעוניינים להתפתח לכיוון
מקצועי בתחום.
לזמרים/ות ולמורים/ות שעמם/ן שאיתם אני עובד, יש ערוץ קשר פתוח ויומיומי איתי, בתקשורת שעיקרה בהודעות וידאו. בדרך זו, ההתקדמות של הזמר/ת תלויה במידת הזמן וההשקעה שלהם. ככל שיעשו יותר, יקבלו יותר מזמני ויאותגרו ביותר משימות, תרגילים, מקורות וידע. 
תהליך הלמידה ממוקד מטרות ונסמך על משימות. במסגרתו, תפקידי הוא לאתגר את הזמר ולספק לו את כל מה שהוא צריך כדי להתקדם לכיוון המטרות אותן
הוא מציב לעצמו.
התכנית תתאים לכם בין אם אתם תלמידים המעוניינים להתקדם בשירה ובין אם אתם מורים, המעוניינים להתקדם בתחום הוראת פיתוח הקול וההיכרות עם
המערכת הקולית, ללמוד על מתודות שונות בתחום הוראת פיתוח הקול ולשפר את הטכניקה שלכם.

 

לפרטים נוספים / התחלת הליך ליווי קולי אישי, צרו קשר פה ואחזור אליכם בהקדם.

צרו קשר

 • Facebook
 • Instagram
 • YouTube

תודה! אשיב בהקדם האפשרי

bottom of page