top of page
IMG-20240103-WA0015.jpg
לוגו סוניה בז'.png
​'סוניה' היא יצירה מוזיקלית-דרמטית מאת גיא פרטי (לחנים) ושחר שמאי (מחזה ופזמונים). היצירה הבנויה כמחזור שירים שהם למעשה תחנות בחיי הזוג.

המחזמר מביא לראשונה את סוניה פרס לקדמת הבמה - אישה אמיצה שבחרה לחיות את חייה הרחק מאור הזרקורים, ומציג פרשנות אפשרית לקשר של בני הזוג, למעורבותה של סוניה בחייו הפוליטיים של בעלה שמעון, ולנסיבות שהובילו לבסוף לפרידתם.

במערכת היחסים של סוניה ושמעון, שזורה ההיסטוריה של מדינת ישראל.
מהמפעל הציוני והקמת קיבוץ אלומות, דרך מירוץ ההתחמשות, המאבקים הפוליטיים, ההסכמים המדיניים, האתגרים הכלכליים, הביטחוניים ועוד.
בתוך סיפור אהבתם של בני הזוג, עמדה מנגד אהבתם הכנה, העזה והבלתי מתפשרת לארץ ישראל.

קרדיטים:
 
מאת: גיא פרטי (לחנים) ושחר שמאי (מחזה ופזמונים)

בימוי: עידו רוזנברג

ניהול מוסיקלי ותזמורים: גיא פרטי

הדרכה קולית: שחר שמאי

עיצוב תפאורה: שני טור

עיצוב תנועה: תומר יפרח

עיצוב תאורה: קרן גרנק

עיצוב תלבושות: שירה וייז

עיצוב ותפעול סאונד: אלעד דדון

ע. במאי: נעה גודל

קורפטיציה: מיכל סולומון

תזמורים נוספים: ארז כהן

ע.מתזמר: ניצן ציון שהם

ע. מעצבת תפאורה: גיא הופמן

בהשתתפות: מיקי קם, ספיר באומוול, זוהר בדש 

ותזמורת המהפכה בניצוחו של ניר כהן-שליט/גיא פרטי

מן העיתונות:
וואלה! (עמית סלונים)

"ההצגה "סוניה" של תיאטרון חיפה כיפית מאוד. שעה ועשרים דקות של מוזיקה טובה, משחק משובח, כמה דיאלוגים מרגשים ולא מעט קריצות אקטואליות" 

"מיקי קם ... תפקידה כסוניה פרס המבוגרת, שמסתכלת אחורה על חייה הזוגיים עם שמעון פרס, הוא הטוב במחזה. מיקי שרה מצויין, משחקת מצויין, ובאופן כללי נראה שהתפקיד נכתב בדיוק למידותיה הגדולות."

"תזמורת המהפכה שיושבת על הבמה שווה לבדה את מחיר הכרטיס, והמוזיקה שיצרו שחר שמאי (מחזה ופזמונים) וגיא פרטי (לחנים) עומדת בקריטריונים המחמירים של מחזות זמר שאנחנו מכירים מהעולם. השירים קליטים, נהירים ורובים עומדים בפני עצמם גם מחוץ לקונטקסט של המחזה."

"שלושה שחקנים בלבד עמדו לרשותו של הבמאי עידו רוזנברג. ליתר דיוק שלושה שחקנים שמגלמים שתי דמויות. ובכל זאת הסיפור לרגע לא מרגיש דל, והבמה מרגישה עשירה ומלאה גם אם היא מבוססת על ברובה על דיאלוגים של שתי דמויות. על כך מגיעות מחמאות גם לשני טור, מעצבת התפאורה. לצדה של מיקי קם מככבת ספיר באומוול בתור סוניה פרס הצעירה, וזוהר בדש המצוין בתפקיד של שמעון פרס."
ישראל היום (מאיה כהן)
מיקי בישראל היום.PNG

המפרגנת (ליבית אבן פז)

"על הבמה ממוקמת תזמורת המהפכה, כמעט ואין מילה מדוברת לאורך המופע, הכול מושר והעלילה מועברת בנקודות, אינפורמטיביות כמעט ומהווה מעטפת למוזיקה והמוזיקה הקסומה, הלירית, המרגשת – היא היא מה שהופכת את "סוניה" – ההפקה החדשה של תיאטרון חיפה, לשעה ועשרים של עונג צרוף לאוזניים והיא הסיבה העיקרית שבגללה אני שולחת אתכם להזמין כרטיסים וללכת לראות."

"עיקר המחמאות שלי הפעם, מופנה לשלישייה שכבשה את האולם הענק של משכן האופרה בעיקר באמצעות קולם. שלושה קולות גדולים, מופלאים, מרגשים ונוגעים ללב: זוהר בדש, ספיר באומוול ומיקי קם. כולם הציגו יכולות ווקליות יוצאות מן הכלל ונוכחות בימתית מרשימה ויחד איתם על הבמה, תזמורת המהפכה בניצוחו של ניר כהן-שליט, שהופכת להיות חלק בלתי נפרד מהתיאטרון הישראלי וזה דבר נפלא וקסום בעיניי."

"בשורה התחתונה – בעיניי מדובר ביצירה מוסיקלית תיאטרלית ולא במחזמר וכיצירה שכזו, היא פורטת ומנגנת על כל נימי הרגש."

 
הבלוג של יובל אראל

"זהו הלחם יוצא דופן במינו של שיבוץ מושכל בין עלילה ביוגרפית לבין יצירה מוזיקלית החיה ונושמת לצידה ולמענה. לצד משחקה המצויין (ומיד אגע בכך) של מיקי קם ושני השחקנים הנוספים הלוקחת את הצופים למסע בזמן מנקודת ראות של ההווה לאחור, עומדת בפני עצמה היצירה המוזיקלית שיצרו גיא פרטי כותב השירים ומלחינם יחד עם צמד מנצחי התזמורת."

"אין מדובר במחזמר בנוסח המוכר לנו עם שלל שחקנים ורקדנים בהעמדות כוריאוגרפיות מתוכננות ומיוחדות, לא, ארהיב אף ואומר כי אני מניח בביטחון מלא את המחזה "סוניה" לצד האופרה "תיאודור" על המדף הציוני החינוכי והמצפן הישראלי. אפילו אעיז ואמליץ למוסדות חינוך לרכוש את ההצגה עבור חניכיהם." 
יובל אראל.PNG

הארץ (ננו שבתאי)

"כשנגני תזמורת המהפכה עולים, מתמקמים על הבמה, ומתחילים לנגן — הם משרים תחושת מקצוענות איכותית. לתחושה תורמים גם קולותיהם של מיקי קם, כסוניה המבוגרת ששרה לסוניה הצעירה (ספיר באומוול), ובהמשך גם קולו של זוהר בדש כפרס הצעיר."
"ניכר שהכותב, שחר שמאי, ניחן בשמיעה טובה וברגישות למילים."
"יוצרי "סוניה" מוכשרים, ובעלי רגישות אמנותית"
CHECK LIST (עדי ארצי שלו)
"מאוד נהניתי מהמחזה. המוזיקה הנהדרת עטפה אותי, העלילה זרמה, הדמויות שובות הלב גרמו לי להיות ישובה על קצה הכיסא כדי לראות מה הסוף… למרות שכולנו כבר מכירים אותו.

לקראת סוף ההצגה אני ושני החברים שישבו משני צידי הזלנו דמעות תנין. התרגשנו כל כך."

"הנושא שנבחר מעניין ומקורי, הדרך בה סופר נאמנה למציאות ולא מתנצלת,
ואת הכול עוטפת מוזיקה שגורמת לנו לרקוד בכיסא."

 
צק ליסט.PNG

NEWS1 מחלקה ראשונה (חיים נוי)

"סיפור חייהם של סוניה ושמעון פרס - מחזמר וקונצרט ססגוני עם מוזיקה שמימית - תיאטרון חיפה ● הבמאי עידו רוזנברג להטט עם השחקנים-זמרים ותזמורת המהפכה, הנוטלת חלק גם במשחק, והתוצאה היא חוויה תיאטרלית מרהיבה"


אור משיח

"יש עתיד למחזמר הישראלי המקורי!!! מחזמר ישראלי מקורי, רלוונטי, מדויק, מצחיק ומרגש בביצוע מבריק!! צוות מדהים שיציר יצירה שלא נופלת מברודוואי… והשחקנים- הקרם דה לה קרם! אני ממליץ בטירוף לכל מי שיכול לרוץ לראות, לנסוע לחיפה, לדרוש שיביאו שוב למרכז. זה באמת ברמה איכותית של חו"ל שווה כל שקל!!"

 
bottom of page