top of page

השבוע פגשתי שתי כוכבות מחזות זמר הולנדיות


אז... אני בהולנד!

כהוכחה:

LCM Holland

אני כותב לכם מהולנד, מסדנת ביצוע מחזות זמר שהתמזל מזלי להעביר. את הסדנא שאורכה שבוע מנהל מורה מהיותר מצליחים היום באנגליה סקוט האריסון. הוא לימד בכל בתי הספר הנחשבים והוא מלמד בכל מני בקומות בעולם. סקוט גייס צוות של ארבעה מורים לפיתוח קול - אהרון ניולנד בנטלי, ארלין רולף, חנה האווי ואותי ומנהל מוסיקלי/פסנתרן לבוא איתו להולנד.

לשמחתי סקוט זכר אותי לטובה מפעם איך לפני שנה וחצי בה החלפתי אותו באחד מבתי הספר בהם הוא מלמד ובחר להזמין אותי להצטרף לצוות.

סקוט מנהל את הסדנא יחד עם אסטריד ראדוס, שהיא שחקנית-בימאית-מורה שמנהלת פה בית ספר לתיאטרון כבר 15 שנה.

מסתבר שאסטריד וחבר הצוות ההולנדי השני - ארווין - לא ידעו איך להגות את השם שלי ובין הנסיונות השונית להגות אותו הם קראו לי סקאר, ומשם הם החליטו שאני לא נראה כמו סקאר אלא יותר כמו מופאסה וככה נדבק לי השם מופאסה לאורך השבוע. זה היה משעשע.

השיעורים כולם מתקיימים באנגלית. רמת האנגלית בהולנד היתה מפתיעה ביותר, אפילו התלמידים הצעיריםביותר באזור גיל 12 יכלו להבין את כל מה שאמרנו להם ולתקשר ברמה סבירה ביותר.

במהלך הסדנא הסטודנטים מקבלים ארבעה שיעורים של שעה וחצי בכל יום, רוב השיעורים התמקדו בטכניקת שירה, הגשת שיר ומשחק אבל היו גם שיעורים ייחודיים נוספים כמו שיעור של מיינדפולנס, הרצאה על ארכיטיפים במחזות זמר, סדנא של שיטת נדין ג'ורג', שיעורים על יזמות עסקית, סקירה של בתי הספר הגבוהים למחזות זמר באנגליה וכתת אמן של אחת הזמרות הכי מצליחות היום בהולנד Vera Wildenbeest שגילמה את פוסקה בפאשן, מיס לאבט בסוויני טוד...

וכן, בתשלום נוסף התלמידים יכולים גם לקבל שיעורי פיתוח קול יחידניים.

בסוף השבוע מגיעים מלונדון בוחנים של LCM - London College of Music - גוף שנותן דיפלומה ובחונים את התלמידים כל אחד לפי רמתו. לכל רמה יש דרישות שונות, הדרישות משתנות מפשוט להיות מסוגל לבצע שיר בסיטואציה של מבחן ברמה של Grade 1 ועד לבצע רסיטל של 5 יצירות כולל קטעי קישור ודיפלומה בהוראה.

כיוון שהקורס הזה כבר הפך לשם דבר באזור, מגיעים לשיעורי פיתוח קול גם כל מני סטודנטים מהסביבה וזמרים מהתעשייה המקומית.

בין השיעורים שהעברתי היו שיעורים על פרייזינג ושליטה באויר, עבודה על יציבה נכונה, שיעור לתלמידי ההוראה על כישורים שצריך מורה לפיתוח קול, שיעור על Twang וכמובן המון שיעורים של הגשת שיר (Acting through song) והעמדה לקראת המבחנים.

בסוף הסדנה, מלבד המבחנים היחידניים של כולם התקיים מופע, שאליו מגיעים אנשים מהסביבה, הורים, חברים, ומתעניינים בקורס, בוגרי הקורס מהשנים הקודמות ועוד. השנה התארכה גם אחת מהזמרות המצליחות בסצינה המקומית, Maaike Widdershoven שהפכה לחברה קבועה של הקורס. מייקה היא זמרת קלאסית בהכשרתה שתמיד רצתה לעשות מחזות זמר. יצא לי לעשות איתה נסיעה קצרה ולשבת איתה במסעדה עם כל הצוות. מסתבר שיש לה חברה טובה שחקנית יהודייה-הולנדית שגרה בארץ ומעלה מופעי קברט בשם סמדר (Smadar Monsinos) אותה הכירה כשהופיעו ביחד ב"כנר על הגג" בהולנד, מישהו מכיר?

המופע הורכב ממקבץ שירים מהחומרים השונים של התלמידים אותם הם ביצעו בבחינות ומספר נאמברים של אנסמבל שנלמדו במהלך השבוע. מדהים לראות איזה שינוי התלמידים (שהגיעו מוכנים עם המלים והצלילים..) עשו בשבוע הזה.

סקוט הולך להעביר את הסדנה הזו במקומות שונים בעולם, ואני מקווה שבקרוב נוכל אולי להביא אותה לישראל.

אמן.

Comments


עקבו אחרי

  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square

!שחר, אני רוצה לקבל עדכונים

bottom of page